شما این‌جا هستید

توزیع ubuntu

OS Type: Linux Based on: Debian Origin: Isle of Man Architecture: armhf, i686, powerpc, ppc64el, s390x, x86_64 Desktop: GNOME, Unity Category: Beginners, Desktop, Server, Live Medium Home page: https://www.ubuntu.com/ ۱۸٫۰۴ LTS: https://www.ubuntu.com/download/desktop/thank-you?country=IR&version=18.04&architecture=amd64

بیشتر بخوانید

نصب CentOS-7.3 بصورت Minimal

دستگاه خود را توسط DVD راه اندازی کنید و گزینه Install CentOS Linux 7 را انتخاب کنید. کلید Enter را بزنید. زبان مورد نظر خود را برای فرآیند نصب انتخاب کنید. در مرحله بعدی، پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد. گزینه Date & Time را انتخاب کنید تا پنجره زیر نمایان شود. منطقه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه Done را بزنید تا به پنجره قبلی بازگردید. گزینه KEYBOARD را انتخاب کنید تا پنجره تنظیمات مربوطه نمایش داده شود. گزینه + را بزنید و لایه مورد نظر…

بیشتر بخوانید

راه اندازی وب سرور (LAMP Server)

در این مطلب آموزشی در مورد راه اندازی یک وب سرور (LAMP Server) صحبت خواهیم کرد، این وب سرور از اجزای مختلفی تشکیل شده که نحوه نصب آنها را در ادامه توضیح خواهم داد. برای شروع، شما باید ابتدا یک نسخه از سیستم عامل گنو/لینوکس، توزیع Centos، نسخه ۷ را بر روی سرور خود نصب کرده و برنامه های مورد نیاز را بر روی آن نصب کنید.

بیشتر بخوانید

اتفاقاتی که منجر به تولید سیستم عامل گنو/لینوکس شد

دوره آموزشی LPIC-1، جلسه اول از آنجایی که معمولاً افراد، سیستم عامل گنو/لینوکس را نمی شناسند و در برخورد اول علاقه دارند تا بدانند دقیقاً این سیستم عامل به چه صورت و با چه ایده ای شکل گرفته، معمولاً در ابتدای دوره های آموزشی به بیان تارخچه شکل گیری و ایجاد این سیستم عامل پرداخته می شود. در این پست هم طبق معمول مطالبی آورده شده که امیدوارم مفید باشد.

بیشتر بخوانید

مطالب مربوط به دوره استاندارد LPIC-1

مطالب دوره آموزشی LPIC-1 طی برنامه ریزی صورت گرفته از این پس مطالب مربوط به دوره استاندارد LPIC-1 در قالب پست های مختلف بر روی سایت قرار خواهد گرفت. این مطالب ترجمه و خلاصه مطالب اصلی کتاب Linux Professional Institute Certification Study Guide ویرایش چهارم است. کتاب دوره و همچین ماشین مجازی که برای شما آماده شده را از لینک های زیر دانلود و یادگیری را شروع کنید.

بیشتر بخوانید
قالب وردپرس